Милуватися

Значення слова милуватися

Новий толково-словотворчий словник російської мови. Автор Т. Ф. Єфремова.
Милуватися несов. 1) Розглядати, споглядати кого-л., Что-л., Отримуючи естетичне задоволення. 2) Відчувати задоволення, захоплення при погляді на кого-л., Что-л., Спостерігаючи за кимось л., Чем-л.

Орфографічний словник
Милуватися любов`аться, люб`уюсь, люб`уется

Тлумачний словник під ред. C. І. Ожегова і Н. Ю. Шведовой
Милуватися , - буюсь, - буешься; шсов., ким-чим і на кого-що. Розглядати, спостерігати з задоволенням, із захопленням. Л. картиною. Л. насебя в дзеркало. II сов. помилуватися, - буюсь, - буешься. Помилуйтеся на етогочудака! (подивіться, який дивак; іронії.). II ім. милування, - я, порівн.

Тлумачний словник російської мови під ред. Д. Н. Ушакова
Милуватися милуюся, милуєшся, несов. (до помилуватися). 1. кимось ніж. на кого-що. Розглядати, споглядати кого-що-н., Отримуючи естетичне задоволення. Милуватися природою. Милуватися на схід сонця. І довго солодкої картиною він милувався. Лермонтов. 2. кимось ніж. Відчувати задоволення, захоплення при погляді на кого-що-н. Милуватися на підростаючих синів. Милуватися на щасливе життя молодого подружжя. || на себе, собою, чимось н. своїм. Відчувати почуття радісного самозадоволення від чого-н. (неодобр.). Милуватися на себе в дзеркало. Милуватися своїм твором. Милуватися своєю спритністю. Милуватися собою.

Cловарь синонімів Н. Абрамова
Бачити, видать, зріти, спостерігати, помічати, помічати, Милуватися . Дивиться, не дивиться, а дивиться, так не бачить. Пор. . Цю людину виду в багатьох будинках. Бачити своїми (власними) очима. В очі не видать. Я сьогодні був свідком страшної події. "Ось що уявлялося цікавому погляду спостерігача". Тург. Див. Помічати, розуміти || тільки і бачили

10 букв в слові "милуватися": А б в л і с т ь ю я .

Слова, пов'язані зі словом милуватися:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...